Допомогти молодим людям стати підприємливими, оволодіти вміннями і навичками діяти в будь-яких життєвих ситуаціях, приймати рішення та нести відповідальність за них.
Цілі:
· заохочувати особистісний розвиток так, щоб молоді люди вміли адаптуватися в умовах ринкової економіки.
· давати можливість розвивати свою позицію, вміння і здібності, що будуть корисними в подальших ролях виробників, споживачів, громадян, керівників, людей, що приймають рішення, і батьків.
· розвивати компетентність у веденні розрахунків, спілкуванні, прийнятті рішень, у соціальних навичках через застосування знань у реальних ситуаціях.
· допомагати молодим людям краще усвідомлювати й оцінювати роль малого бізнесу, підприємства, свого місця в бізнесі й суспільстві
Хід уроку:
Вступ:
1. Знайомство.
Цілі:
· Дізнатись, хто як називається
· Зменшити непевність
· Довідатися у кого яке «хоббі»
· Запам’ятати імена
Метод:
Гру в імена починає вчитель, кажучи:
«Мене звати…». Потім той, хто сидить біля вчителя, каже: «Мене звати …, я можу навчити вас грати в теніс».
Потім той, хто сидить поруч, каже: «Мене звати Петро, я можу писати статті в газету, а це – Наталя, вона грає в теніс, …» т. д. Кожен наступний повинен запам’ятати на одне ім’я більше. Десята людина, наприклад, вже мусить пам’ятати десять імен і те, що найкраще кожен із них уміє робити.
2. Як вітатися і спілкуватися.
Цілі:
· Встановити контакт із кожною людиною у групі.
· Дізнатися більше один про одного.
Метод:
Учні встають і ходять по класу, вітаючись одне з одним. Вони повинні привітатися з якомога більшою кількістю людей, обмінюючись лише іменами.
Приблизно через хвилину зупиняються і говорять із тим, хто поруч із ними знаходиться.
Треба розповідати йому/їй про себе протягом 1-2 хв.
Учням пропонується декілька способів знайомства:
- У транспорті
- На роботі
- У школі
- У громадських місцях
Основна частина:
Кожний розділ оцінив конкретні якості.
Розділи є такими:
Розділ 1. Потреба в досягненнях (Подальшому розвитку).
Розділ 2. Потреба в самостійності та незалежності.
Розділ 3. Схильність до творчості (Творчі здібності та нахили).
Розділ 4. Уміння іти на розумний (Зважений ) ризик.
Розділ 5. Цілеспрямованість та рішучість.
Підсумки:
2. Учитель може досягнути мети, якщо здобуде підтримку учнів і буде дотримуватися принципу, щоб не перевантажити учнів, а викликати зацікавленість у них.
3. Очікуваним результатом буде, якщо учні зрозуміють:
«Якщо він це може робити, то, звичайно, можу і я»